Sněženka

 

Sněženka pochází původem z Červánkova - krásné a klidné kolonie na kraji jedné louky - odkud ji však později spolu s dalšími odvedla efrafská hlídka pod vedením zlomyslného Rulíka. Od té doby se Sněženka spolu s Tymiánem - dalším efrafským vězněm - všemožně pokouší od kruté disciplíny z Efrafy utéct. Pokaždé však bezúspěšně.

Když potom do Efrafy zavítá Javor a jeho přátelé ve snaze odvést pár králíků na Kamenitý vrch, aby jim pomohli k vybudování nové kolonie, hned na první pohled mezi ním a Sněženkou vzplane láska, i když hned na poprvé si to samozřejmě najevo nedají.

Po nevydařeném vyjednávání a následném útěku Javor nechává Ořecha, aby se tajně dostal do efrafského vojska a Sněženku i s Tymiánem vysvobodil. To se nakonec podaří, a tak životu na Kamenitém vrchu už nic nebrání.

Sněženka ovšem velmi tíhne ke své rodné noře v Červánkově a ke králíkům, kteří tam žijí. Po celou dobu, kdy byla v Efrafě, jí tato vzpomínka na jediný skutečný domov dodávala naději, a proto se nakonec s Javorem vydává zpět do svého pravého domova, i když z toho Javor díky svému vztahu k Sněžence osobně moc nadšený není. Tam však zjišťuje hroznou pravdu, že noru postihla strašlivá nemoc, která zabila všechny králíky, jež znala; až na jednoho - kapitán tamějšího vojska.

Sněženka se tedy loučí s Červánkovem a odchází do nového domova. Od té doby žije šťastně s Javorem na Kamenitém vrchu a velice se mají rádi. Netrvá dlouho a na svět přicházejí jejich první děti.

 

V českém znění mluví:

Kateřina Velebová

Galerie

V originálním znění mluví:

Kate Ashfield

 

 

Autorovy stránky: DoomMap, Kamenitý vrch.   Stránku vytvořil Duke, 2007.