Moje ušatá zlatíčka

 

U mě se již vystřídali čtyři králíci. Niki byla moje první, kterou jsem si pořídil od chovatele krátce po objevení stránek www.kralici.cz. Byla neskutečné zlatíčko, ale měla také svou hlavu a nepatřila k těm králíkům, kteří si nechají všechno líbit. Mazlit se nechala, jen když sama chtěla, chytrá ale byla, až to člověku bralo dech.

Asi po půl roce jsem si k ní pořídil další králici, tentokrát již normální z králíkárny, která dostala jméno Flér podle hlavní hrdinky mé chystané knihy. Ta si ale bohužel s sebou přinesla i vážnou chorobu, které podlehla o pouhé dva dny později. Dlouho jsem se pak z toho vzpamatovával a zvažoval, zda se mám vůbec ještě pokoušet pořídit k Niki další ušandu.

Nakonec ale zvítězila snaha dopřát Niki kamarádku, a tak se k nám domů dostala Jetelinka zakoupená v místním zverimexu, a tu mám dodnes. Je velmi malá - typický zakrslý králík. Patří mezi lvíčky, což jsou králíci, kteří mají na krku mnohem delší chlupy než na zbytku těla. Působí to tak dojmem jakési hřívy podobné té, kterou se pyšní Ořech v seriálu.

Když nás pak opustila moje milovaná Niki, rozhodl jsem se po čase zachránit nějakého ušáčka z králíkárny a dopřát mu tak krásný a dlouhý život beze strachu po boku Jetelinky. Když se naskytla příležitost, zabydlela se u nás druhá Flér, Kterou jsem vysvobodil z jedné opravdu hnusné králíkárny. Když jsem si ji přinesl, měla kolem tří týdnů a vešla se doslova do dlaně. Dnes je třikrát tak větší než Jetelinka a nevejde se už ani do náruče. Nicméně je to neskutečně chytrá, mazaná a zvědavá holka, která se ráda mazlí a zodpovědně se stará o svoji malou nevlastní sestřičku.

Níže najdete po dvou fotečkách od každého králíčka a jedno králičí video s Jetelinkou a Flér v hlavních rolích. Další fotky mých králíků, pokud máte zájem, naleznete v galerii na stránce www.kralici.cz pod přezdívkou "Duke".

 

Niki

 

Flér I.

 

Jetelinka

 

Flér II.

 

 

Video "Moji králíci"

 

 

 

Autorovy stránky: DoomMap, Kamenitý vrch.   Stránku vytvořil Duke, 2007.